To dla nas przełomowa chwila. Od teraz możemy Wam zaproponować narzędzie, które da wyjątkowo łatwy dostęp do informacji z iGuru. Właśnie wydaliśmy własną apkę! Dzięki niej otrzymasz bardziej intuicyjny dostęp do informacji o czasowo bezpłatnych apkach.

Ściągnij apkę iGuru za darmo

iGuru – jedyna taka apka

Tylko w naszej apce informacje są „przesiane”. Oznacza to, że wybieramy po prostu aktualnie najlepsze apki spośród znajdujących się w promocji. Do tego piszemy w naszym języku, dodając dla wygody użytkowników krótkie wyróżniki opisywanych pozycji.

Ty na nowej apce iGuru zyskasz jeszcze jedną funkcjonalność. Możesz ustawić powiadomienia Push o apkach z wybranych kategorii. Dzięki temu nie ominie Cię wtedy prawdziwa okazja.

Prawie 18 miesięcy rozwoju iGuru

iGuru wystartowało w połowie 2013 r. jako fanpage. Szybko zyskiwało użytkowników i dlatego w 2014 r. doszły kolejne platformy informacyjne – strona www.iGuru.pl i newsletter, do którego zapisało się ponad 1200 osób.

Teraz, na początku 2015 r. startujemy z naszą apką. Bo gdzie jest bardziej naturalne środowisko informacji o nowych apkach, jak nie w dedykowanej apce?

Czym kierowaliśmy się tworząc apkę iGuru?

W wielkim skrócie chcieliśmy osiągnąć prostotę wyglądu i obsługi.

Dlatego w apce znajdziesz jedynie kilka zakładek: apki, gry, samouczek i ustawienia. Pozwolą Ci one spersonalizować apkę iGuru. Jeżeli chcesz być na bieżąco, często zaglądaj przede wszystkim do apek i gier.

Bezpłatne apki – główny temat w iGuru

Najczęściej poszukiwanymi przez użytkowników iGuru informacjami są newsy o bezpłatnych apkach. W apce iGuru, w kategorii „Apki” znajdziesz bezpłatne apki użytkowe. Coś dla siebie odnajdą fani produktywności, fotografii mobilnej, nauki, muzyki, czy np. oszczędzania. Tylko w grudniu pojawiły się tutaj tak świetne apki jak Amount, Week Calendar, English Grammar Complete (0 EUR zamiast 11,99 EUR!!!).

Pamiętaj, że developerzy obniżają ceny apek tylko na pewien czas. To oznacza, że apka np. z wczoraj może już być ponownie płatna. Warto zajrzeć do historii opublikowanych apek, jednak nie gwarantujemy, że znajdziecie tam nadal darmowe pozycje.

Czym się wyróżnia apka iGuru?

  • Prezentuje wyselekcjonowane przez nas w danym dniu apki. To oznacza, że w apce iGuru znajdziesz pozycje, które z jakichś powodów zasługują na to, żeby się tam znaleźć. Może to być świetny interface, użyteczność, wspaniała grafika albo grywalność w przypadku gier.
  • Jest całkowicie po polsku – warto dodać, że aktualnie nie mamy w naszej kategorii polskojęzycznej konkurencji.
  • Możesz sobie ustawić powiadomienia push informujące o nowościach w wybranych kategoriach. Interesują Cię gry? Zaznacz odpowiednią kategorię w naszej apce. A może programy do obróbki fotografii i wideo? Dzięki temu będziesz otrzymywać powiadomienie push tylko wtedy, gdy trafi do Ciebie apka z wybranej kategorii.

Apka iGuru jest na czasie!

Apka iGuru została napisana przez polskiego developera, Tomka Gębarowskiego w całości w języku Swift. Dla przypomnienia, Swift jest nowym językiem programowania wprowadzonym przez Apple w czerwcu 2014. Jak mówi Tomek, na początku najwięcej problemów ze Swift sprawiły liczne zmiany które były wprowadzone przez Apple na przestrzeni kilku miesięcy. Całe środowisko nie było zbyt stabilne i dopiero we wrześniu sytuacja się poprawiła. Według Tomka ogólne wrażenia z programowania w Swifcie są jak najbardziej pozytywne. Jak się go opanuje, to programuje się w nim przyjemniej niż w Objective-C. Swift jest z resztą językiem bardziej nowoczesnym i bez kilkudziesięcioletnich naleciałości Objective-C.

Ile potrzeba czasu, żeby stworzyć apkę taką jak iGuru?

To oczywiście sprawa indywidualna. Zależy od tego jak intensywnie developer zaangażuje się w programowanie. Apka iGuru została w całości stworzona przez Tomka Gębarowskiego w około 2 miesiące. Trzeba przy tym zaznaczyć, że Tomek pracował wyłącznie po godzinach i do tego musiał opanować nowy język programowania – Swift’a. To zresztą pierwsza apka napisana przez niego w tym języku.

Na wszystkie iUrządzenia

Apka iGuru działa na iPad, iPhone i iPod Touch. Wymaga co najmniej iOS 7, aczkolwiek zalecany jest iOS 8.

Ściągnij apkę iGuru za darmo